Artykuły

Zaproszenia ślubne - co zrobić by były wyjątkowe?

Materiał partnera:

Przygotowania do ślubu zajmują młodym coraz więcej czasu. Jeszcze w ubiegłym stuleciu całość trwała maksymalnie pół roku, okres narzeczeństwa rzadko przeciągał się dłużej. Obecnie sam wynajem sali trzeba często planować na dwa lata do przodu, nie mówiąc już o innych kwestiach. W gorączce przedślubnym przygotowań warto pamiętać o każdym szczególe. Warto zadbać o to, aby zaproszenia do gości dotarły na czas. W ostatnim czasie modne są delikatne zaproszenia ślubne w stonowanej kolorystyce.

1. Rodzaje zaproszeń ślubnych
2. Co powinno znaleźć się na zaproszeniu ślubnym?
3. Niesztampowe pomysły na zaproszenia ślubne

Chcesz, aby wasze zaproszenie ślubne było wyjątkowe? Chcesz zaskoczyć czymś gości weselnych, ale nie masz pomysłu na to, jak zaprojektować zaproszenie na ślub? Przeczytaj poniższy tekst, a może znajdziesz w nim, choć niewielką nutkę inspiracji.

Rodzaje zaproszeń ślubnych

W sklepach oferujących drobiazgi związane ze ślubem, a także na wielu aukcjach i w sklepach internetowych można znaleźć niezwykle bogatą ofertę przeróżnych zaproszeń na ślub. Dostępne są zarówno delikatne zaproszenia ślubne, jak i zaproszenia z większym przysłowiowym pazurem. Można je utrzymać w tradycyjnej konwencji lub sięgnąć po jakiś zabawny obrazek albo rymowankę. Sporo w tej kwestii zależy od wyczucia młodych, ich poziomu humoru i dystansu do siebie oraz od gości - zawsze należy mieć na uwadze, jak dane zaproszenie zostanie odebrane, czy przypadkiem ktoś nie poczuje się lekko urażony jego niewłaściwą formą.

Co powinno znaleźć się na zaproszeniu ślubnym?


Z zaproszeniami ślubnymi jest przeważnie sporo zamieszania, gdyż zamawia się je praktycznie na ostatnią chwilę, gdy ustalone są już wszelkie szczegóły uroczystości. Zwyczaj nakazuje, aby zaproszenia na ślub dostarczyć gościom na trzy miesiące przed spodziewaną uroczystością. Najlepiej wręczyć je osobiście, choć biorąc pod uwagę wielkość współczesnych wesel oraz rozproszenie gości bywa to utrudnione i sporo osób korzysta w tej materii z usług kuriera. Na zaproszeniu ślubnym warto uwzględnić wszelkie szczegóły, a mianowicie datę, godzinę i miejsce uroczystości, kto i kogo zaprasza oraz czy zaproszenie obejmuje sam ślub, czy też wesele. Chcąc, by zaproszenie wyglądało elegancko, można do ich przyozdobienia użyć wstążki szyfonowe.

Niesztampowe pomysły na zaproszenia ślubne

Jeżeli ktoś chce, aby jego zaproszenie ślubne było zupełnie wyjątkowe i niepowtarzalne, to powinien zdecydować się na jego samodzielne wykonanie. Tę kwestię znacznie ułatwi elegancka papateria ślubna, którą można dostać nie tylko w specjalistycznych sklepach z dodatkami ślubnymi, ale także w księgarniach, jak i sklepach papierniczych.
© 2009 - 2020 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.