Artykuły

Dlaczego warto sięgnąć po subtelną biżuterię?

Ostatnimi czasy w modowych trendach króluje minimalizm i to niezależnie, czy mowa o ubiorze codziennym, czy wieczorowym. Widać to też w biżuterii za sprawą stonowanych pierścionków i prostych kolczyków pośród długich sukienek i ?małych czarnych?. Jest to o tyle ciekawe, że wcześniej królowały głównie barokowe kreacje. Jakie są zatem zalety sięgnięcia po subtelną biżuterię?

Dlaczego warto sięgnąć po subtelną biżuterię?


Wybór między cyrkonią a diamentamiJak dobrze, że obecnie zakup biżuterii nie jest związany z wielkimi wydatkami. Dzieje się to za sprawą zamienników, które w idealny sposób łączą niższą cenę z właściwościami niemal synonimicznymi z wybranym oryginalnym kamieniem szlachetnym. W taki właśnie sposób dziś dostępna jest cyrkonia, pochodzący z Rosji kamień stworzony w sposób syntetyczny. Na pierwszy rzut oka kojarzy się z diamentem, a jedynie jubiler jest w stanie znaleźć różnice. Cenowe różnice wynikają z naturalnego pochodzenia diamentów, których źródło nie jest nieograniczone. W tym kontekście cyrkonia wypada niezwykle korzystnie. W jaki sposób można ją zastosować? Najlepiej jest sięgnąć po te małe pod względem rozmiaru jak delikatne kolczyki czy pierścionki z cyrkonią. Nie dość, że nie są stroną dominującą w stroju, to nadają całości delikatnego sznytu.

Złoto, srebro? Może i to, i to?Jednym z kryteriów selekcji biżuterii jest kolor skóry oraz włosów kobiety. Jeśli zdecyduje się ona na srebro, to dobrze, aby skóra miała jaśniejszy odcień. Gdy przeważy złoto w postaci pierścionków oraz naszyjników, wówczas użytkowniczka powinna mieć ciemniejsze włosy. Coraz częściej jednak producenci biżuterii tworzą produkty będące połączeniem obu tych kamieni szlachetnych. Efekty są jak najbardziej satysfakcjonujące.

SymbolikaWykorzystywanie symboliki w biżuterii jest ciekawym sposobem na uwypuklenie detali podkreślających osobowość jednostki. Dostępne są, chociażby złote celebrytki z aniołkiem, symbolami nieskończoności, czy liczbami. Symbolika pozwala również na zaznaczenie uczuć względem drugiej bliskiej osoby.

Dlaczego warto sięgnąć po subtelną biżuterię?
Źródło: Ergold.pl


Dlatego mowa tu o potencjalnym prezencie dla rodziców, rodzeństwa, miłości swojego życia. I to niezależnie od okazji.

PodsumowanieKiedyś prestiż kojarzony był z przepychem, dziś z subtelnością. Jest ona niejako świadectwem wyczucia estetycznego i harmonii. Co najlepsze, aby się o tym przekonać, nie trzeba wiele. Wystarczy udać się do najbliższego salonu jubilerskiego.
© 2009 - 2020 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.