Artykuły

Czego unikać podczas organizacji wieczoru kawalerskiego?

Materiał partnera:

Organizacja ważnego wydarzenia może przysporzyć sporo stresu. Jeśli pierwszy raz odpowiadasz za organizację wieczoru kawalerskiego, nie miałeś okazji nauczyć się na swoich błędach. Nic nie szkodzi - w dzisiejszym tekście podpowiemy, jakich gaf uniknąć.

1. Poleganie JEDYNIE na improwizacji
To prawda, że wiele zabawnych sytuacji, które wspominamy do dziś, są wynikiem spontanicznych sytuacji, zbiegów okoliczności i otwartości na improwizację. Liczenie, że właśnie takie niespodziewane zwroty zapewnią całej grupie udaną zabawę najprawdopodobniej będzie dużym błędem. Dodatkowo kosztować cię może dużo stresu. Dobrym pomysłem jest ustalenie kilku punktów wieczoru kawalerskiego. Taka rama wydarzenia nie oznacza jednak, że sztywno trzeba trzymać się planu, w którym nie będzie miejsca na nic spontanicznego. Wręcz przeciwnie - odpowiednio wcześnie ułożony plan pozwoli organizatorowi i uczestnikom odprężyć się, poczuć większą błogość... a to przecież taki nastrój sprzyja improwizowanym rozrywkom.

2. Zapraszanie osób ?w ciemno?

Jeśli od lat jesteście zgraną paczką i od zawsze imprezujecie w swoim towarzystwie, problem z głowy. Czasami jednak przyszły pan młody ma bardziej zróżnicowane grono znajomych. W takiej sytuacji, zamiast zdawać się na własną wiedzę, najlepiej jest po prostu go spytać. Być może istnieją jakieś zatargi i niezręczności między niektórymi osobami. Wieczór kawalerski to niekoniecznie miejsce na rozdrapywanie konfliktów i niezręczne konfrontacje. Przyszły pan młody doskonale wie, z kim chciałby spędzić wieczór kawalerski, więc, będąc dobrym organizatorem, zdajmy się w tej kwestii na jego preferencje.

3. Wybór przypadkowego lokalu
Oczywiście, towarzystwo jest najważniejsze, ale odpowiedni lokal to również niebagatelna kwestia. Ciekawym rozwiązaniem może być wybór klubu, który nie kojarzy się z wcześniejszymi wypadami na piwo, i w którym nie spędziliśmy wielu studenckich wieczorów. Żeby znaleźć idealne miejsce, dobrze jest przeznaczyć trochę czasu na research. Takim przykładowym luksusowym lokalem, dodatkowo wyposażonym w nocną restaurację i spełniającym najwyższe standardy jest np. New Orleans (Gentlemen?s Club ze striptizem) w Warszawie - neworleans.pl/wieczor-kawalerski-w-warszawie.

4. Forsowanie swojej własnej wizji wieczoru kawalerskiego
Dobry organizator zdaje sobie sprawę z tego, że wieczór kawalerski to wydarzenie organizowane z myślą o przyszłym panu młodym. Pokusę podążania za własnymi preferencjami warto stłamsić i skupić się na tym, czego chciałby najważniejszy kawaler tego wieczoru. Nikt nie lubi być zmuszany do aktywności, za którymi nie przepada. Dlatego, jeśli zależy ci na niespodziance, odpowiednio wcześnie pytaj, słuchaj i notuj. Gdy wieczór kawalerski wreszcie nadejdzie, przyjaciel z pewnością doceni twój wysiłek.
Dzięki tym kilku wskazówkom nawet laik w dziedzinie organizacji wieczorów kawalerskich poczuje się pewniej i zaplanuje udaną imprezę. Pamiętanie o tych wszystkich możliwych błędach pozwoli uniknąć różnorodnych niezręczności i znacznie zwiększy szansę na świetną zabawę do białego rana.
© 2009 - 2020 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.