Artykuły

Jak zorganizować wesele?

Materiał partnera:

Organizacja wesela to spore przedsięwzięcie. Dowiedz się od czego rozpocząć przygotowania, a także o czym musisz pamiętać podczas planowania. Pamiętaj o tym, że to najważniejszy dzień w Twoim życiu i musi być on wyjątkowy!

Jak zorganizować wesele?


Ustal budżet, motyw wesela i szacowany terminOrganizację wesela rozpocznij od ustalenia budżetu. Najlepiej zrobić to wraz z rodzicami lub osobami, które chcą dołożyć się do tego przedsięwzięcia. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci wybrać zespół muzyczny czy lokalizację. Zacznij od elementów, które są najważniejsze, a dopiero na końcu przejdź do atrakcji dla gości czy uroczystego samochodu ślubnego. Drugim ważnym elementem jest ustalenie motywu lub wizji całego ślubu. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy ma być kościelny czy cywilny? Chcesz wziąć ślub w plenerze? Na czym Ci zależy najbardziej? Nie musisz wybierać konkretnego motywu wesela, jeśli nie masz na to pomysłu. Wystarczy przygotować dwa dominujące kolory lub typ kwiatów, aby wykorzystać je w dekoracjach czy podczas wyboru kreacji. Pamiętaj, że każdą decyzję musisz konsultować z partnerem i zawsze starać się iść na kompromis. To najważniejszy dzień zarówno dla Ciebie, jak i dla niego. Tutaj ważne jest także oszacowanie liczby gości. Pomoże Ci to w dalszych decyzjach.

Kolejny etap to wybór terminu, chociaż szacowanego. Wiele może się zmienić podczas organizacji, np. sala weselna będzie zajęta lub wybrany zespół nie zagra w tym terminie.

Sala weselna, jedzenie i muzykaNajlepiej postawić na salę weselną, która jest sprawdzona. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, wybierz dwie lub trzy i odwiedź je osobiście. Sprawdź, czy jest miejsce na Twoją liczbę gości, a także swobodny parkiet. Weź pod uwagę także starsze osoby, które będą siedziały przez większość imprezy. Czy będą miały dobrą widoczność? Czy jest to komfortowe dla każdego gościa? Rozejrzyj się także, czy są miejsca parkingowe oraz ławki na zewnątrz. Często goście wychodzą przewietrzyć się lub pospacerować. Zawsze pytaj, co wchodzi w skład ceny, np. pokrowce na krzesła, kwiaty lub dekoracje. Weź pod uwagę także transport i noclegi. Jeśli organizujesz poprawiny, przyda się sala weselna z hotelem. Będą mogły tam nocować osoby starsze, z dziećmi, a także sama para młoda.

Sala weselna to nie wszystko. Liczy się także jedzenie, dlatego warto najpierw spróbować specjałów danego miejsca. Wybierz menu, które będzie miało zarówno tradycyjne opcje dla każdego, jak i jedno lub dwa dania bardziej ekstrawaganckie.

Kolejnym ważnym elementem każdego wesela jest wybór zespołu weselnego lub DJ-a. Na kogo się zdecydować? Decyzja zależy od Ciebie i partnera. Spotkaj się zarówno z zespołem, jak i z DJ-em i poproś o szczegółową ofertę. Organizacja wesela to spora inwestycja, jednak warto zrobić to dla wspomnień i niesamowitych przeżyć. Pożyczki online mogą pomóc Ci finansowo. Przede wszystkim, zapewnią dodatkową gotówkę. W dodatku pożyczki online są bezpieczne i komfortowe.

Pomyśl o gościachTo, co pozostaje po weselu to oczywiście niesamowite wspomnienia. Właśnie dlatego ważny jest wybór fotografa oraz kamerzysty. Jeśli źle się czujesz przed kamerą, zrezygnuj z takiej formy uchwycenia wspomnień. Masz czuć się swobodnie i naturalnie. Natomiast fotograf powinien umieć pokazywać na zdjęciach emocje.

Dla gości ważne jest jedzenie, muzyka, a także atrakcje. Tutaj masz duże pole do popisu, np. fotobudka, zimne ognie czy tradycyjne polskie zabawy weselne. Jeśli obawiasz się o koszty organizacji wesela, pożyczki online mogą rozwiązać ten problem
© 2009 - 2020 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.